Brigáda na léto

17. června 2012 v 19:19 |  Tipy&Triky


Zhruba před týdnem jsem absolvovala svoji první placenou brigádu. Možná právě díky tomu, že jsem slavila svoje patnáctiny, hlavně díky tomu, že mi ji mamka sehnala díky známé. Pletí záhonů se smrčkami v lesní školce. Zdá se to lehký, ale i když jsem fyzicky docela zdatná, po dvou hodinách jsem padala mrtvá. Ale za 70korun za hodinu to stálo :).

Předtím, než se nabídla mamčina známá, hledala jsem brigádu všude možně. Problémů je ale hned několik. Podle zákona sice můžeš začít chodit na brigádu už od patnácti let, ale předtím musíš ukončit základní školu. Většina brigád sháb ní ale lidi od 18ti let, jelikož ti jsou plnoletí a nepotřebují souhlasy rodičů, můžou pracovat s penězi, …

Spousta článků, které jsem o brigádách přečetla, nabízeli spoustu typů. Bohužel pro polovinu holek nevyužitelný. V jednom časopise radili, že brigádu si můžeš sehnat třeba díky venčení psů a hlídání dětí. Jenomže pokud nemáš v okolí stařenku s pejskem nebo velmi vytíženou rodinu, pejska ti nikdo nesvěří. Stejné je to s miminky. Nechci být nedůvěřivá, ale až jednou budu mít vlastní dítě, budu se pečlivě rozmýšlet (pokud budu chtít chůvu), komu miminko svěřit. V překladu: jestliže nemáš zkušenosti a známé v dosahu, tady nejspíš taky nepochodíš. Podobné je to s ostatními nabídkami.

Kde tedy brigádu sehnat? Zkusit to můžeš s inzeráty, které zkus vylepit na veřejné nástěnky, do obchodů, nebo se přímo poptat. Pro ostatní jsou tu webové stránky, kde můžeš sama většinou inzerát podat nebo odpovědět na poptávky. Stačí do vyhledávače zadat heslo: brigáda od 15ti let (popř. od 18,…) a vyjede ti nespočet stránek. Já jsem se třeba koukala na stránky:
A je jich spousta dalších. Výhodou většiny serverů je, že si můžeš nastavit lokalitu, podmínky přijetí apod. Dej se ale velký pozor, jakou brigádu si vybíráš. Ze všech serverů na tebe volají brigády typu plnění obálek. Většina poptávajících po tobě ale bude chtít pro další informace poslat peníze. NIKDY neposílej například 500Kč. V tomto případě jde na 97% o podvodníky. Stačí si jméno nabízejícího vyhledat. Plnění obálek je ale namáhavá práce, a ač se to nezdá, strávíš s tím docela dost času. Jestli ale trávíš prázdniny se zlomenou nohou a najdeš seriózního člověka, za zkoušku nic nedáš :) Přeci jen se zkus přeptat na poště - roznášení letáků je i dobře placený, v obchodě můžeš doplňovat zboží, … Tento rok už nejspíš takovou brigádu neseženeš, ale na příští rok si můžeš zjednat brigádu v zahraničí. Moje sestřenice byla s kamarádkou (je dobré jet s někým, ne sama!) v Anglii, kde sbírala jahody a farmě. Nabídku si pečlivě vybraly, což je důležité. Ubytované byly na dobře zařízené farmě a každý víkend je zaměstnavatel vyvezl do města. Navíc za 3000 týdně, je to dobrá práce. Jestli si po maturitě, můžeš jet jako animátorka do hotelu k moři. Ve funkci animátorky podle rozpisu třeba děláš aquaaerobic, večer představení, popř. vymýšlíš hry pro děti. A všechno se zajištěným jídlem a ubytováním. Podobně si užívají au-pair v zahraničí. Procvičíš si jazyk a jestliže si v dobré rodině, můžeš začít zábavu s malými dětmi. Jediným problémem je 18 let. Dávej si ale pozor, aby sis vždy vybrala správnou farmu/rodinu/hotel a rodičům přesně řekni, kam jedeš :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 coca-cola-kate coca-cola-kate | Web | 20. června 2012 v 19:58 | Reagovat

Ja som si našla brigádu na Kréte (Grécko) ako chyžná.Poradila mi to kamarátka, ktorá povedala, že spojiť s brigádu s dovolenkou je lacné a príjemná zmena.Predsa len ubytovanie a stravu hradí zamestnávateľ, ja platím iba dopravu a vecičky okolo toho.Odchádzam 2.júla a vrátim sa 15.augusta.A pravde podobne to kvôli platu bude tak lacné, že to bude zadarmo.Jááááj jak sa tešíííím °_° ;))=)

2 Dalliance Dalliance | Web | 20. června 2012 v 20:06 | Reagovat

:-) gratuluju k brigádě :-) po maturitě mám v plánu něco podobnýho ;) tak si to užij a když budeš mít náladu tak se ozvy jaks to tam přežila :D :)

3 Tlapka Tlapka | Web | 22. června 2012 v 20:05 | Reagovat

Myslela jsem si, že jako čerstvá maturantka budu mít výhodu, že jsem k práci dostupná i v červnu a září. A nic :(  Ani přes známé, net, všecko selhalo. Mám jen jednu práci, ale tu budu mít tak za dva týdny hotovou. Když už jsem něco našla, tak to bylo v Ostravě. Musela bych dojíždět a abych celý den pracovala za 250Kč a pak denně 100,- projezdila, to se radši budu učit na FCE :D

4 Dalliance Dalliance | Web | 22. června 2012 v 20:22 | Reagovat

[3]: FCE teď dělala sestra ve třeťáku :) tak hodně štěstí ;)
teď je to šíleně nevyzpytatelný, dobře vim :( ... ségřina kamarádka, taky maturantka, si zadala inzerát na studentagency.cz už před rokem a dali jí práci, zkrátka to chce zabrat fakt dopředu .. tak snad ti to vyjde třeba příští rok, i když chápu, že prachy se hodí vždycky :) tak třeba jště něco najdeš :)

5 Tlapka Tlapka | Web | 22. června 2012 v 20:28 | Reagovat

Jsem si to zajišťovala a mapovala už od února :D Přece jenom, ta matura mě docela zaneprázdnila. :)
Díky za návštěvu blogu, svoje designy pak mám v galerii, kdybys chtěla porovnat ;)

6 Dalliance Dalliance | Web | 22. června 2012 v 20:35 | Reagovat

:D hm ... chudáku :) svět je prostě postižen nedostatkem brigád :-) ale tak :) ..
joo, určitě mrknu ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama