Je věk překážkou?

19. června 2012 v 19:53 |  Mé úvahy a názory
Věk. Věk je jen číslo. Na věku záleží. Dvě protikladné věty, které k sobě mají tak blízko a zároveň tak daleko.
Opravdu je věk jen číslo? Tak proč je sex povolený až od 15. Nejspíš proto, abychom byli fyzicky i psychicky alespoň trochu zralý. Hranice 18 let je nejspíš ze stejného důvodu. Proč se tedy nedají stanovit hranice na vztah? A proč někdo, včetně mě, v tom vidí takový problém, i když nechce. Nejspíš jsem ještě ze staré školy a novinky z 21. století na mě přicházejí pomalu, možná proto, že jsem se narodila ještě před přelomem století, nebo proto, že to tak je.

Kupříkladu v sobotu bude pouť v jedné vesnici, kam chceme s kamarádkou jet. Jsem nezadaná, takže na setkání s partou kamarádčina kluka jsem se těšila. Jen do doby, než jsem zjistila, že polovina je o rok mladší. Vždycky jsem viděla svůj ideál v alespoň o pár dnů starším hezounovi, ne v mladším týpkovi. Takže z těšení sešlo a přijdu si, že tam jedu jako za trest. Jenže nechápu proč, sama sobě nadávám, je to jen věk, jenže moje vnitřní já se prostě seklo na slově "starší".
Mít mladšího kluka má přeci docela dost výhod. Nebude spěchat jen na to jedno, nemusí být až tak zkušený, takže nebudeš vypadat jako pako :-), nebude vidět největší zábavu jen v chlastu jako třeba 18ti letí (ano, pořád mluvím jen o klucích o pár dnů, týdnů, měsíců mladších než já, i když mi je 15). Jenže, to všechno si můžeme říct i v protikladech. Nezkušený, bude mít jinou zábavu než já, ... Ale na třetí stranu si říkám, když je kluk vyšší a vyspělý, tak to polovina lidí přeci ani nepozná ... ne?

Pravý opak je snad ještě horší. Ale neříkejme, že to, že třeba 18ti letí jdou jen za tím jedním, chlastají, mají jiné přátelé a kdoví co ještě platí na všechy. Ani náhodou. Kamarádka chodila minulé léto s o tři roky starším klukem. Bylo jí 14let. Ten se k ní ba naopak choval úplně mile. Nic po ní nechtěl, choval se narozdíl od těch pak od nás ve třídě zdvořile, zkrátka už si něco v životě zkusil a ona si s ním připadala zkrátka hrozně hezky. I přesto pohádka jednou skončila. Věkový rozdíl okolo 1-3/4 let je ještě v pohodě. Teď. Ale kapku úchylné mi přijde, když vidím šestnáctiletého kluka se vodit za ruku s holkou ze sedmé, v lepším ze šesté třídy. A ano, najdou se i takoví. Trošku přes čáru mi přišlo chování mojí spolužačky, která si začla s 30ti letým podnikatelem z Prahy, jezdili za sebou, občas se hádali, drželi to v utajení (přesněji, v utajení před rodiči mé spolužačky, ta se tím ale vesele chlubila kamarádům). Ona do něho byla zamilovaná, on byl nad věcí. Věkový rozdíl je tady ale moc velký, aby si mohli rozumět. Upřímně, mohl by být její otec.

Ideální je zkrátka najít si kluka ve své věkové kategorií, podle mého nejlépe plus 1 nebo 2 roky. Máte stejné kamarády, bavíte se stejným způsobem, jste na tom podobně, smějete se většinou stejným věcem (ano, vlivem puberty :-) a celkově jste si blíž. Navíc kluci dospívají trošku dýl než holky, takže pokud nenajdeš nějaký zázrak, je nějakéto plus u věku výhodou. Ale proč se někdy nevzepřít přírodě? I když se druhé já vzpírá? :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. června 2012 v 22:13 | Reagovat

Máš pravdu, že mít kluka přibližně ve stejném věku má jednu zásadní výhodu - máte si co říct, řešíte podobné věci, rozumíte si. Když je kluk o hodně starší, tak už je prostě "někde jinde" a dívčí "trable" mu přijdou dětinské a směšné. Zatímco s o hodně mladším klukem máme problémy úplně opačné. Ale věkem se rozdíly snižují, až se téměř smažou. Jestli je pak člověku dvacet pět nebo třicet, je to úplně jedno. Dokonce už si může rozumět i třicetiletá a padesátiletým. Moje sestra si vzala o dvanáct let staršího manžela s dvěma dětmi -  je s ním šťastná. Co na tom, že její nevlastní dcera je teď vlastně jen o třináct let mladší než ona:-D. Život je nevyspitatelný:).

2 Dalliance Dalliance | Web | 20. června 2012 v 16:05 | Reagovat

Jo, to je úplná pravda :) pak už ani v podstatě nikdo nepozná, jestli je danému člověku třeba 26 nebo 35 :-). Každopádně neříkám, že jim to nemůže klapat. Na základce jsem měla kamarádku, jejíž mamince bylo nějak 38 (bylo nám asi 10) a jejímu taťkovi 71. A jsou spolu pořád a nestěžují si :-). Akorát teď je věkový rozdíl docela dost vidět.
Na druhou stranu nemusí být špatný mít o 13 let starší nevlastní mamču. Když si padou do oka, můžou být i dobrýma kamarádkama.

3 Anežka Anežka | 21. června 2012 v 11:21 | Reagovat

já chodím s mladším klukem (je mladší o 9 měsíců) a nemůžu si stěžovat :-) začla jsem s nim chodit v patnácti a bylo mié, že po mě nechce jen sex :-) takže jsme si hezky počkali a už sme spolu 2 roky! :-) a vůbec mi nedělá věk problém -. no co že se prostě narodil o trošku dýl :-)

4 Dalliance Dalliance | Web | 21. června 2012 v 15:09 | Reagovat

[3]: připomínáš mi holku ve vyšším ročníku :-) je v prváku a přitom chodí s klukem z devítky :-) a fakt se netváří, že by jí to vadilo a táhnou to spolu už asi rok :)

5 Tlapka Tlapka | Web | 22. června 2012 v 22:12 | Reagovat

Tohle je hrozně individuální. :) Starší kluk je fajn, říká se, že dospívají později než holky, tak se to prý vyrovná.
Kámoška chodila s klukem o dva roky mladším, než byla ona. Klapalo jim to 3,5 roku.
Ono taky záleží spíš na mentálním věku. To je to číslo, na kterém záleží. Vidím to u nás, někteří jsou pubertální paka i teď, po matuře, a někteří už mají přiměřený rozum v hrsti. :)

6 Tlapka Tlapka | Web | 22. června 2012 v 22:12 | Reagovat

P.S. Můj kluk je taky starší. O půl roku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama