Žít ve stínu mrchy

21. června 2012 v 16:31 |  Mé úvahy a názory
Když se rozhlídneš kolem sebe, vždycky uvidíš někoho, kdo je lepší. Já občas vidím takové zobrayzení dokonalosti například ve své sestře. Ta se sice nechová jako mrcha, která mi v jednom kuse škodí, ale nevědomky, možná jako i tvoje protivnice, mě vždy převyšuje. Právě proto bych ji obšas poslala na Mars (a možná ještě dál :-). Já v deváté třídě přinesu vysvědčeí s jednou dvojkou, ale oblak radosti mé rodiny se rozplyne v okamžiku, kdy sestra přijde jen s jednou trojkou. Já nedám napít psovi, je z toho katastrofa hodná objevení kouzel, sestra edá napít psovi .. je z ní pořád slečna dokonalá. Možná to vidím někdy zkresleně, jenže je to tu pořád.
Takový problém samozřejmě nemám jen já. Stačí, aby si tvůj idol našel novou holku. Smějí se spolu, usmvívají se na sebe a za jeho pohled do jejích očí bys dala cokoliv. Najednou se cítíš méněcenná a ve všem horší než jeho nová přítelkyně. Problém se může naskytnout i ve spolužacce, za kterou se otočí kdejaký kluk, zatímco za tebou se sotva někdo otočí. Jsme ve věku pubertálních změn, takže u někoho stačí k žárlení i obyčejná lepší známka, lepší čas při běhu nebo hezčí tričko.
Tenhle problém je ale jen v tvé hlavě a věř, že ostatní to tak nevidí. Zkkus se s kamarádkou kouknout na fotku, kde je jen ona. Nejspíš se začne kritizovat (opomeňme teď zoufalky, které píšou, jak jsou škaredé jen aby docílili pozitivních ohlasů :), jak má tlustá stehna, velkej zadek,... a přitom podle tebe vypadá skvěle. Je to proto, že my se známe tak dobře (přeci jen, trávit sami se sebou 24 hodin denně dá zabrat :D ) a vidíme na sobě každičkou vadu, které si ostatní nevšimnou ani po deseti letech. Zkrátka věř, že tvojí drobné pihy na stehě si polovina kolemjdoucích vůbec nevšimne. A jestli tě trápí jiná vada, jednoduše od ní strhni pozornost jinam. Od většího bříška sveď pozornost třeba na výrazný šátek, náušnice, boty nebo sukni.
Nejhorší je dělat si z dokonalejších lidí vrásky. A věř, že i oni maj chyby. Na gympl chodí jedna holka - hubená aerobička, která je chytrá, má dokonalou rodinu, kluka - ale jednu vadu, která ostatním přijde úplně paranoidní, jí ale jako obrovká zkáza - jizva od odebrání sleziny. Právě kvůli tomu třeba ani nenosí v létě jednodílné plavky. Vidíš, každý má něco :-).
Jak se tedy toho zbavit? Hlavně se s nimi nesrovnávej. Vždycky se najde někdo, kdo je v něčem lepší. Zkus se prostě postavit nad věc a dělej, že ti to vůbec nevadí. Až půjde tvůj miláček s novou holkou, nevěš hlavu a nekoukej do země. Podívej se rovnou na ně a usměj se. Tvař se mile a uvidíš, že ti bude líp. I já si prostě nemůžu dlěat hlavu nad svojí sestrou a jejím lepším vysvědčením. Musím být pyšná a to svoje a prezentovat to tak světu :-). Až zase uvidíš vítězku kategorie tvého sportu, zkrátka trénuj a příště jí to nandáš. A když ne, svět se nezblázní. Nemůžeš se celý život koukat jen na své chyby, nedělala by si už nic jiného :D. Za to se mrkni na všechno, co si dokázala - složila si základku, odmaturovala, dostala tu nejkrásnější pusu, naučila i toho vašeho šmudlíka sedni, uvařila oběd, .. I z malých věcí se můžeš radovat. A štastné lidi majjí ostatní mnohem radši než zamračené burany! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lauraadiefuchs lauraadiefuchs | Web | 22. června 2012 v 13:27 | Reagovat

Jéé opravdu děkuju za milé komentáře.. to člověka povzbudí :*

2 Dalliance Dalliance | Web | 22. června 2012 v 15:08 | Reagovat

:) neni zač :-)
hlavně když je to pravda! :-)

3 Šeříková Šeříková | Web | 23. června 2012 v 13:13 | Reagovat

Všechno je krásné takové, jaké to je. I my lidé :-) Nikdo není lepší ani horší. Každý má své.

4 Dalliance Dalliance | Web | 23. června 2012 v 22:28 | Reagovat

:)... no, o to, jestli je někdo horší (kuřpíkladu holka, která svojí nejlepší kamarádce přebírá kluky, který se jí líbí, svým rodičům bere prachy a pak je posílá do prčic ... ) bych se trošku přela, ale je pravda, každý má něco a nikdo neni svatoušek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama