A co když tě pomlouvají?!

7. července 2012 v 18:21 |  Mé úvahy a názory
Pomluva. Celkově je duševní šikana mnohokrát horší, než fyzická. Sice nechodíš s monoklem pod okem, vyvrtnutým kotníkem a otřesem mozku, ale tvoje hlava a srdce trpí mnohokrát ještě víc.

Holky zkrátka pomlouvají. A neznám jedinou holku, která by o té druhé něco neřekla. V tomhle je ale potřeba si rozdělit lidi na dvě kategorie. Na "konstatování pravdy" a "zlé pomluvy". Do první skupiny patří skoro všichni. Nějaká holka (kluk, rodinný příslušník, učitel, ...) ti nevlezla do noty a ty se svěříš své kamarádce, jak jí nesnášíš. Třeba proto, že nosí kalhoty z kterých jí leze polovina zadku, protože ze sebe dělá slečnu dokonalou, že je falešná, že neustále do všech ryje. Bohužel, v tomhle případě je to většinou jen pouhé konstatování pravdy. "Drby" neroznášíš, nechodíš od jedné holky k druhé, aby si ji pomluvila a nevymýšlíš si zbytečné přetvářky.
Právě od toho je tu druhá skupina holek, které šíří "zlé pomluvy". Já osobně jsem se s holkou tohodle typu poznala a nepřála bych to snad nikomu. Ze začátku jsme byli celkem dobré kamarádky. Problém byl jen v tom, že ona všem záviděla, každý, kdo měl něco navíc, třeba jen o stupen lepší známku, než ona, byl jejím nepřítelem. Pomlouvala všechny. I její nejlepší kamarádku. Za to, že má konečně kluka (s kterým je nakonec rozeštvala - nakecala mu, že ho podvádí a jí, že on je jí nevěrný v jednom kuse), že dostala k narozeninám notebook, že má nové oblečení. A přitom se ničím nevychloubala. Za to právě moje "kamarádka" nesnášela svoji rodinu. Se svým otcem ani nechce tancovat na prodloužené v tanečních, protože kvůli dvoum prácím si nestíhá udržovat postavu. Jak čas plynul, začli se o mě, narozdíl od ní, zajímat kluci. Chvíli to zkousávala v domnění, že z toho bude mít prospěch. Ten se nedostavil a začala její obrana. Pomlouvala mě pořád, za cokoliv.A pořád pomlouvá.
Důvodem toho bývá většinou právě obrana. Takoví lidé chtějí být na špici, takže ty lepší chtějí srazit apoštvat proti nim všechny okolo. O to se pokoušela i moje "kamarádka". Většinou jde pouze o zakomplexované lidi, kteří jsou bez kolektivu a svých "přátel" (s kterými se většinou na vzájem pomlouvají) nic.
A jak tomu zamezit? Nijak. Jestli si na tebe někdo takoví zasedl, je těžké s tím bojovat. Hlavně nedělej to samé - nepomlouvej ji a nesnižuj se na její úroven. Dělej, jakože ti to nevadí. Jestli tahle rádoby královna řekne, že růžovou nesnáší, můžeš klidně jako provokaci přijít právě v růžovém tričku :-). A když si jí nebudeš všímat, jednoduše jí to přestane bavit :).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama