Když ti nejlepší kamarádka škodí ...

7. července 2012 v 22:20 |  Mé úvahy a názory
"Mojí nejlepší kamarádce stoprocentně důvěřuji!" Můžeš si říct tuhle větu, aniž by si alespoň jednou zapochybovala? Smyslem tohoto článku vážně není zničit vaše přátelství, jen si uvědomit, jak na tom vy dvě doopravdy jste!

Já jsem svojí kamarádce ve všem věřila. Pomáhala mi, když mě odmítl můj vysněný kluk, přemluvili jsme společně učitele, ať si nás místo na hudebku vezme na výtvarku, spávali jsme u sebe ččasto doma :). Překvapilo mě její chování, když jsme před rokem jeli se školou do Anglie a ona se pokaždé vyskytovala v blízkosti mého"ex" (ehm, kluka, který se mi líbil, já jemu ne a pořád je to celkem citlivé téma, i když jsme docela dobrými kamarády). Když jsem se jí na to zeptala, všechno popřela a ještě mě sjela. Po Anglii mi přiznala, co jsem tušila, ale že to skončilo. Jen do zimi, kdy mi řekla, že má objev, ale nesmím vědět, o koho jde, přestože jedné spolužačce to řekla. On jí nechtěl a tím to skončilo. Aniž by mi to řekla.
Brala jsem to jako velký podraz. Sice s ním nechodila, ale kdyby chtěl, neváhala by. Přestože mi řikala, jak je divný. Bohužel, takových lidí není málo. V dnešním světě si zkrátka musíš sakra rozmyslet, komu věřit a komu ne. Každý není takový, ale pár takových škrtů se najde.
Nemůžeš žít, a nejspíš ani nechceš, bez přátel. S kým bys chodila na koupaliště, discotéky, hodnotila kluky a užívala si volna? Všeho s mírou. Hodnot kluky, ale svoje nejdůvěryhodnější věci si nech pro sebe. Jestli se potřebuješ svěřit někomu s problémy, zkusit můžeš mamku, sestru nebo "neživé" věci, které ti sice neporadí, ale říct jim můžeš cokoliv. Namysli nemám nic jiného než deníček, zvířecího přítele, plyšáka z dětství. Jestli si chceš přeci jen s někým promluvit, zkusit můžeš třeba psychologa - tím nemyslím člověka jen pro psychicky narušené osoby - můžeš mu říct cokoliv, ale on to nikomu nesmí říct a navíc ti může poradit :).
Kamarádka ti zkrátka může škodit i proto, že ti zkrátka závidí. Závist umí být pěkná mrcha. Jednou jsem četla příběh, jak jedna dívka chtěla jít na konkurz pro modelky se svojí kamarádkou, ta se styděla a nechtěla. Jelikož doma ještě neměli internet, dala fotky a informace kamarádce, která je měla poslat. A ejhle - po měsíci vyšlo najevo, že fotky se poslali, akorát že majitelky internetu a ta se na konkurz i dostala. Fotky první žadatelky se bezvýsledků ztratili. Kamarádka má zkrátka výhodu v tom, že o tobě (ve většině případů) ví všechno. A taky to naneštěstí může použít proti tobě.
Žít bez kamarádky nebo osoby, které opraavdu důvěřuješ, je těžké, avšak najdi ji v někom, v kom si můžeš být jistá, že tvoji důvěru nezklame a nezneužije. A hlavně v někom, kdo tě jen nevyužívá ve svůj prospěch a nekazí ti život svou žárlivostí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Carol Carol | Web | 8. července 2012 v 1:27 | Reagovat

Ahoj, před chvílí jsem narazila na tento blog a jen tak letmo si prohlídla tvé články, a musím říct že mně fakt zaujali! Až budu mít víc času určitě si to pročtu:) Jen tak dál;))

2 Dalliance Dalliance | Web | 8. července 2012 v 10:40 | Reagovat

[1]: děkuju :-) jsem ráda, že tě zaujali a doufám, že tě nezklamou když si je přečteš :-)

3 lýla lýla | Web | 8. července 2012 v 13:37 | Reagovat

Já se řídím zásadně jedním mottem (které není mé životní, ale často ho používám): "Na život jsme přišli sami a ze světa odejdeme taky sami."
Jsem možná zahořklá, ale sama nevím, jestli mám nějaké přátelé. Přátelé je totiž slovo, které se špatně definuje. Někdo může brát člověka jako přítele, prvního, s kým se začne bavit. Pak se divme, že máme na FB 1267 přátel.. Ale kteří z nich jsou opravdu našimi přáteli?
Má definice přítele je člověk, který tu za mnou bude stát, ať se děje, co se děje. Že mě nesmí pomlouvat? Blbost, všichni lidé se pomlouvají, protože všichni lidi jsou svině. Co by ale měl, tak to je být tu pořád. Když zavolám, podpořit mě. Když se s ním sejdu a jsem smutná, rozveselit mě. Takových lidí je málo a když si to uvědomím, přátel mám vlastně asi jenom dva nebo tři a tím si ani nejsem jistá. Takže vím, že se nemůžu opřít o nikoho. Žádný přítel mi nepomůže být úspěšná (ačkoliv přes konexe to může vyjít pár šťastlivcům). Žádný můj přítel mě neudělá bohatou. To všechno si musím udělat SAMA, protože JÁ budu potit tu krev, abych svého snu dosáhla. Takže nemyslím si, že bez přátel nejde život, to je příliš nadnesené. Já nemám vlastně žádné přátele (ve smyslu MÉ definice, jinak se bavím se spoustou lidí) a neškodí mi to. Dobře, nemám s kým si promluvit o svých problémech, a proto jsem si založila svůj blog, kde ventiluju všechen svůj vztek, depresi či smutek z mého života. Člověk nemusí být nešťastný bez přátel.

4 lýla lýla | Web | 8. července 2012 v 13:40 | Reagovat

Jou a to, že ti přebrala "kluka"? Já jsem povahou velký pesimista, takže kdyby se to stalo mně, ani by mě to nepřekvapilo. Ano, zasáhlo by mě to, ale jak jsem psala ve svém komentáři nahoře - všichni lidé jsou svině a netvrď mi, že ne. Všichni jednou zalhali (ať už se vymlouvají, že to byla bílá lež či to bylo pro "vyšší dobro") a jednou někoho podrazili. Protože jsme sobečtí jedinci, kteří vždy myslí na sebe jako první a potom na ostatní. Když přemýšlíme, první o kom budeme mluvit bude "A co já bych udělal/a?" nebo "Proč já tohle prožívám?"

5 Dalliance Dalliance | Web | 8. července 2012 v 17:27 | Reagovat

[3]: máš naprostou pravdu! Jinak, to s tím FB - sama nechápu lidi, co tam maj třeba 500 přátel ( a to je ještě málo!)a pozdraví se asi tak s 50.
Jinak tvoje definice je správná, takhle by se měli přátelé chovat, ale nechovají. Jestli bych to měla brát takhle, osobu, které bych měla říct všechno, nemám. Bavím se, jak říkáš, se spousty lidmi, ale jako takoví přátelé se nechovají. Vím, že bez boje se nikam nedostanu a jen těžko mi někdo pomůže .. jak se řiká: "Dolů ti pomůže každý, nahoru se musíš dostat sám"
A jiná cesta asi nevede ;)

Jinak, jo, všichni jsou svině. Netvrdím, že když i to udělala, že bych jí nejradši hodila z mostu :D.. al eje pravda, nikdo, fakt NIKDO nejsme bez vinny ;)... ale je tu rozdíl - někdo dělá to, že tiše trpí, pomluví tu holku třeba s mamkou a někdo jen nesedí a nebrečí, ale rovnou ničí ;-)

6 Vennie Vennie | Web | 8. července 2012 v 18:09 | Reagovat

Jsem na tvém blogu poprvé a hned mě zaujali tvé články! Až bude víc času, tak si je postupně alespoň letmo pročtu :)

7 Dalliance Dalliance | Web | 8. července 2012 v 18:13 | Reagovat

[6]: děkuju :-) tak doufám, že tě nezkamou :)

8 Pirra1248 Pirra1248 | E-mail | 29. září 2014 v 18:11 | Reagovat

Bohužel jsem s mojí nejlepší kamarádkou asi den rozhádaná. Když jsem se koukala na ten obrázek, u 6ti věcí bych řekla "ANO" . Vždy jsme byly nerozlučné, ale posledních pár let se kolem ní to čí kluci a na mě nemá čas. Nebo když občas u sebe spíme, celou dobu má zapnutý fb nebo skype aflituje tam s tou danou osobou. Napíše jim cokoliv, jen aby nebyla "out". Nebo když s nima ve kole promluví tak s nima mluv úplně jinak než se mnou, někdy mě před nima i úmyslně schazuje a mě to strašně štve. Netuším, co mám dělat. Když se mi podaří přijímačky na gymnázium tak bych nemusela být s ní na škole a začít s novýma lidma. Je to už starý článek ale potřebovala jsem se vypsat. :-)

9 MaikelW MaikelW | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:39 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama