16 a těhotná

3. srpna 2012 v 13:52 |  Mé úvahy a názory
Pro ty, který zaskočil titulek ... já nejsem těhotná a ani to v nejbližší době nemám v plánu (řekněme, že jako 90% lidí pomýšlím na dítě nejdřív po vysoký :-). Pořád je tu ale těch zbývajících 10% lidí ...
Děti. Mám je ráda. Hlavně ty, kteří jen leží v kočárku, chtějí krmit z lahvičky a zabavíte je stylem: "Ty si se dneska tak napapal" :D. Batolátka a školáci už jsou jiný kafe. Pořád někam utíkají a chtějí si neustále hrát. Přesto jsem ráda, když za námi zavítá moje šestiletá sestřenice a já si s ní můžu zavzpomínat na to, jak ráda jsem babičce trhala květy a vařila z nich knedlo, vepřo, zelo :-).
Sama se na dítě moc těším, i když dřív, než za deset let ho snad neodrodím :-). O to víc mě děsí moje vrstevnice, které se promenádují s velkým bříškem po školních chodbách. Podobně to má i sousedka mojí tety, s kterou se občas bavím "přes plot" :D. Je jí 18 a má dvouleté dítě. Sama přiznává, že v 16ti si nepředtsavila všechny okolnosti. Viděla to jednoduše - bude chodit do školy, miminko jí pohlídá babička a pak ho uspí ukolébavkou. Realita? Babička není nejmladší a dítěti musí platit chůvu, na kterou musí každý odpoledne vydělávat. Dítě povyrostlo, nemá čas na školu a sotva se v noci vyspí. Batole má sce ráda, ale rozhodnutí by teď asi zvážila líp. Hlavně proto, že vysoká je pro ní už nereálná (ona ani její rodiče nemají stovky tisíc na kontě, musí pracovat a starat se o dítě).
Ať už plánovaně, neplánovaně nebo prostě jednou blbou nocí, stát se to teoreticky může komukoli. Možná se tiv hlavě objeví věta: "Já si dám pozor, mě se to stát nemůže!" Praskne kondom, zapomenete ho nasadit, selže antikoncepce (vlivem atibiotik, ...) je to tady.
Co dál? Potrat - zabíjení, hnusení. Ani naše škola nebyla vyjímkou kampaně proti potratům. Zkrvavené a nechutné bilbordy zdobily ulici před vchodem. Bojovníci proti zabíjení nenarozených, jak jim čas od času někdo řekne, ale nepočítají s tím, že dítě taky může být nehctěné (např. ze znásilnění), že náctiletá holka nemá tolik peněz a hlavně času na to, aby se starala a dítě. Navíc jí většinou zablokuje budoucnost (jestli nemá na chůvu, ...). Zkrátka - velkou roli hrajou peníze. Jako vždy.
Ideální je, když si můžeš promluvit s rodiči. Jestli ti se chovají jako cizí, zajdi do poradny, porad se s gynekologem. Nikdy není pozdě a sněkým mluvit musíš.
Nechci se stavět jen na jednu možnost. Takže, co když řekneš ano? Ve škole dostaneš po porodu zhruba měsíc (až dva) volno. V téhle době se stejně musíš pořád učit a podle typu školy chodit na testy. Jsou i sytuace, když můžeš zažádat i o individuál. Musíš zvážit i to, že miminko není pořád malé a nezmizí po pár letech (je to přehnané, ale pravdivé :-). Začne chodit do školky, musíš mu kupovat věci, ve škole s ním psát úkoly a zapomenout na polovinu svých kroužků a zábav, na teré si byla zvyklá. Ideální je, když je třeba babička v důchodu, mamka na mateřské,...zkrátka když ti s dítětem může někdo pomoct. Zkusit můžeš i azylové domy.
Jestli váháš, vem si papír. Ten rozděl na dvě půlky, na jednu napiš "proč ano" a na druhou "proč ne". Je trošku pochybné rozhodovat se podle papíru, ale líp uvidíš svoje možnosti. Jestli "ne" výrazně převažuje, zatímco "anoL zeje prázdnotou, máš první vodítko a ponechání si miminka ještě zvaž.
Je jansé, že po potratu se budeš cítit zle. Není to lehké rozloučit se s dítětem. Je tu možnost, že pak nebudeš moct mít děti, ale s dnešní technikou a pokročilou medicínou je minimální.

Nejsem odborník, nechci ze sebe dělat všeználka. Jen vyjádřit svůj názor (lépe řečeno). Kdyby se mi na bílé tyčince objevily červené prožky hlásající "pozitivní", leč nerada, asi bych volila možnost potratu. Bydlím v bytě a chci se vyhrabat z maloměsta. A halvně - naši by mě asi přerazili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 3. srpna 2012 v 14:31 | Reagovat

Nojo,to jsme ve škole taky dělaly :DD.Ale přijde mi to pořád stejný ty články-Katty Perry,Justin,1D,Rihanna atd. :D.

Ale i když nějaká holka omylem otěhotní třeba v 16ti,a dítě si nechá přijde mi to jako zničený život,musíš ze školy a starat se o dítě.jasně ony si řeknou že se o to díě postarají rodiče,jenže pořád na to dítě musíš myslet a později si vyčítat že jsi mu nevěnovala pozornost.jasně potraty jsou hnusný ale občas to nejde jinak.

2 Tlapka Tlapka | Web | 3. srpna 2012 v 21:23 | Reagovat

Souhlasím, že potrat je složitá záležitost a ať k němu dojde nebo ne, člověka to asi změní. Někdy je to menší zlo, než si dítě nechat... aby pak vyrůstalo nemilované.
Šílenost je, že někteří lidi po miminku tak touží a nemůžou ho mít, někteří ho nechtějí a otěhotní přes antikoncepci... a někteří někde uletí a projde jim to.
Když chce člověk sex, musí přijmout toto riziko.

3 Corneille Rouquine Corneille Rouquine | Web | 3. srpna 2012 v 22:58 | Reagovat

Nemám ráda děti. Být těhotná, nevím co bych dělala. Souhlasím s tím, že potrat není to nejlepší, že to člověka změní, je to hodně na psychiku, ale proč si už teď ničit život? Vždyť toho máme tolik před sebou.

4 Dalliance Dalliance | Web | 4. srpna 2012 v 8:34 | Reagovat

[1]: Jo, přesně ;) A hlavně, ne každý má takový rodiče. Jednu dobu (cca před rokem a půl) jsem četla blog jendý holky. Bylo jí 16 a otěhotněla. Už to věděla, na gyndu jít nechtěla, protože se bála. Pak se rozhodla pro potrat, ale bylo už pozdě. Rodiče jí vyhodily z domu, skončil v aziláku a pak si blog přestala psát s tím, že nemá čas na internet, protože musí stíhat brigádu, školu, dítě a spát 2hodiny/denně.

[2]: Tohole mě štve na světě nejvíc. Lidi, kteří si moc přejí miminko a nemůžou ho mít. A pak se objeví nějaká holka, spí s každým a už v 15ti byl dvakrát na potratu (nevymýšlím si, mluvím o své spolužačce z gymplu (!), která přišla o panenství v 12ti letech!) . Svět je na tohle šíleně nespravedlný.

[3]: ¨Nemáš ráda děti? :D Já kdybych ted asi otěhotněla, tak se asi zcvoknu z toho, co bych dělala. J elehký říct si "půjdu na potrat", ale udělej to pak, když víš, že v sobě máš malýho tvorečka :-).

5 Fame Fox Fame Fox | Web | 4. srpna 2012 v 8:48 | Reagovat

16 a tehotná- MTV seriál. Je to celkom psycho, ale musím povedať, že jedna baba z nášho mesta mala 15 keď porodila. Síce eplánovane, ale stalo sa. No a teraz je vraj veľmi spokojná. S kamarátkami chodia kočíkovať, o to dieťa sa stará sama. Vlastne ani neviem, či nastúpila na strednú.
Aj tak, je čudné, keď takéto decko otehotnie. Asi by som svoju dcéru zabila keby sa to jej stane. Našťastie deti plánujem až tak za desať rokov. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama