Pátek 13. o pár dní (!) déle

5. srpna 2012 v 17:38 |  Mé úvahy a názory
Možná že byste článek "Pátek 13." čekali třeba 13.7., kdy se opravdu konal. Ne během srpnové neděle. Popravdě? Já bych si na to taky nikdy nevsadila ...
Povídačky, pověry, strašidelné historky, ... To všechno k němu neodmyslitelně patří. Já na něj nikdy nevěřila. Za to moje sousedka ano. V onen den si dává pozor, aby vstala pravou nohou napřed. Nikdy nedělá nic riskantního. Nepouští se do náhlých rozhodnutích. Pro jiné je tento den zase naopak jedním z nejštastnějjších v roce. Pouštějí se do vyznání lásky, početí dětí a kdoví čeho ještě :-).
Proč o tom vlastně píšu? Protože můj už takhle zblbnutý život se nějak otočil vrzhůru nohama a na co dneska šáhnu se pokazí. Doslova.
Ještě během klidné soboty jsem si šla asi po jedenáctý lehnout. Byla jsem utahaná a usnula během pár minut. Až v jednu v noci (už v osudnou a odstrašující neděli :D) mě probudilo kručené v břiše. Šla jsem do ledničky, snědla párek s kečupem a spokojeně spala. Do osmi ráno, když mě vzbudila mamka, která dneska pořádá "akci pro známé". Lépe řečeno k nám přijedou její známí, půjdou někam ven a pak budoou grilovat. Její rozčílený křik pocházel z otevřené ledničce, která díky mé návštěvě během noci namrzla, nedala se zavřít a skoro nechladila. Ráno jsem zabila vytíráním kuchyně po odpadajícím ledu. Už během toho jsem zvládla rozbít sklenici okurek.
Když opomenu zakopnutí o plůtek pro našeho psa a rozbití žárovky, můj "štastný" den pokračoval až odpoledne. Vařila jsem si puding (který jsem stihla připálit) a nesla si ho do pokoje k notebooku. Zavolala na mě mamka, já se otočila a rukou rozlila puding přes novou učebnici biologie (ano, přes takovou tu bílou pro středoškoláky, která stojí asi 800korun :D) a svůj notebook. O starých sešitek a ostatních krámech - jako jsou sluchátka - nemluvě. Všechno leželo pod nadvládou vanilkového uvařeného mléka. Snažila jsem se to setřít kapesíčkama. K mému štěstí jsem s první várkou od pudingu zašpiněných kapesníčků spadla a zmatlala si nové tričko.
Za odměnu sem si chtěla vzít babiččin štrůdl s jabkama. Jen co jsem si kousla, všechna jablka vypadla na podlahu. Jen co jsem to setřela, chtěla jsem si vyčistit zuby - mám rovnátka a kousat do něčeho znamená mít celou pusu označkovanou daným jídlem. Nechtěla jsem pokoušet osud - takže triko od pudingu jsem si sundala a kvůli hrozící pastě jsem si čistila zuby jen v podprsence. Ale mě se osud nikdy na nic neptá, takže zrovna v té době přišel do koupelny jeden z hostů mých rodičů. Nebylo by to tak hrozný, kdybych si zrovna neprohlížela malé špíčky na břichu.
Už je půl sedmý, tak doufám, že nic horšího než soused očumující mé nahé tělo mě potkat nemůže.

A jak vypadal váš nejhorší den?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tlapka Tlapka | Web | 6. srpna 2012 v 21:36 | Reagovat

Pátek 13. jej pro mě fajn. :) Ale to je spíš tím, že si z něho fajn den udělám.
To, co popisuješ ty, je spíš tzv. Den blbec. :D Pro mě byl nejhorší ten, který se přelil v Týden blbec.
Ono těch opravdu špatných dní bylo více... ale to má bohužel každý. Hlavně, že se vyváží těmi dobrými. :)

2 Anička Anička | 8. srpna 2012 v 19:45 | Reagovat

Vážně moc hezky to umíš popsat. Přišlo mi to trošku jako v těch amerických komediích, kdy si už říkáš, že by se ti to v životě vůbec nemělo šanci stát. Ale tohle ti věřím :D fakt dost jsem se nasmála. Jediné, co na tyhle dny platí, je, HLAVNĚ NIC NEPŘEDVÍDAT, viz. ten soused a ty v podprdě :D taky mívám takové dny a většinou se moc dobře nasměju sama sobě ;D (ikdyž z toho pudingu na noťas a učebnici, bych asi taky neskákala radostí) ;)

3 Tlapka Tlapka | Web | 18. září 2012 v 15:18 | Reagovat

Halo, halo? Něco se stalo? :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama